MójDroid.pl

Samsung Galaxy Tab A 8.0 (2018) bez fizycznego przycisku home i zakrzywionego szkła po bokach

2018-07-19
|
Roger sOkoło tydzień temu wyciekły obrazy z Galaxy Tab S4, ukazując ciekawe zmiany w stosunku do poprzednika. Przywrócono wielkość ekranu do 16:10, a fizyczny przycisk główny został usunięty. Wygląda na to, że podobne rzeczy dzieją się z Galaxy Tab A 8.0 (2018), który wyciekł za sprawą holenderskiej strony NieuweMobiel.
 


Wizualnie Galaxy Tab A 8.0 (2018) czerpie wiele inspiracji z eleganckiej Tab S4, ale ponieważ jest bardziej zorientowany na budżet, nie jest tak ładny. Pomimo pożegnania się fizycznego przycisku, dolna ramka jest nadal dość duża, podobnie jak górna i boczna ramka. Współczynnik proporcji ekranu wynosi 16:10 i jest identyczne jak Tab S4 i poprzedniej generacji Galaxy Tab A 8.0. Zwróciliśmy też uwagę na delikatnie zakrzywione szklane boki, jesr to ciekawy dodatek. Tapeta jest również bardzo podobna do tego, co widzieliśmy na Tabeli S4 i Note9, co nie jest zaskakujące.
 

Tył jest zdecydowanie mniej interesujący. Trudno powiedzieć, jaki to jest materiał, ale prawdopodobnie plastik, biorąc pod uwagę cenę, z jaką sprzedaje się linia A. Niestety aparat ma garb i nie ma lampy błyskowej. Napis "Samsung" został przeniesiony bliżej dolnej części tabletu. Jeśli chodzi o profil boczny to nie wygląda na bardzo cienką.

Biorąc pod uwagę datę 9 sierpnia na ekranie blokady na zdjęciu, wygląda na to, że premiera 2018 Tab A zostanie ogłoszona wraz z Note9 na Samsung Unpacked w Nowym Jorku. Spodziewamy się również, że w tym czasie będą dostępne Tab S4 i Galaxy Watch, ale jest mało prawdopodobne, że Samsung zdecyduje się odsłonić wszystkie produkty na tym samym wydarzeniu.