MójDroid.pl

Smartfon do zdjęć – jaki wybrać?

2017-07-04
|
Roger s

Samsung Galaxy S8, iPhone 7 czy Huawei P10 – to obecnie jedne z najlepszych smartfonów dostępnych na rynku, które pozwalają na wykonanie doskonałej jakości zdjęć. Jeśli szukasz poręczniejszej alternatywy dla dużej lustrzanki czy nawet kompaktowego aparatu, sprawdź jaki smartfon będzie najlepszym rozwiązaniem.
 

Nowoczesne smartfony to urządzenia wyposażone w aparaty o coraz lepszych parametrach. Dzięki temu służą nie tylko do robienia selfie, ale mogą sprawdzić się również w poważnej fotografii – wystarczy wspomnieć profesjonalne konkursy fotografii prasowej, na których wyróżniane są zdjęcia wykonane właśnie telefonami.

Samsung Galaxy S8

Flagowce Samsunga regularnie znajdują się w czołówkach różnych zestawień, porównujących parametry smartfonów. Każda porównywarka telefonów niezależnie od mierzonych aspektów wysoko plasuje kolejce odsłony Galaxy. Nie inaczej jest również w zestawieniach fotograficznych, gdzie zarówno poprzedni model – Galaxy S7, jak i najnowsza 8 wykazuje się najlepszymi danymi technicznymi.

O przewadze modeli Samsunga nad konkurencją decyduje przede wszystkim rozdzielczość aparatu wynosząca 12 Mpx i jasny obiektyw f/1.7. Dzięki temu z powodzeniem można robić dobrej jakości zdjęcia nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych np. po zmroku. Ponadto aparat jest wyposażony w matrycę Dual Pixel, dzięki czemu urządzenie błyskawicznie łapie ostrość. Co ciekawe, funkcja wybiórczego pola ostrości, którą ustawia się już po wykonaniu zdjęcia, pozwala na osiągnięcie efektu głębi w postaci rozmytego tła.

Apple iPhone 7

Gigant z Cupertino wciąż dopracowuje najnowszą wersję kultowego iPhone, dlatego zanim jeszcze w sprzedaży pojawi się długo oczekiwana 8, warto zwrócić uwagę na możliwości, jakie oferuje jego poprzednik, czyli iPhone 7. Urządzenie to jest wyposażone w stabilizowany aparat o matrycy 12 Mpx. Jego składający się z 6 soczewek obiektyw o jasności f/1.8 odpowiada ogniskowej 28 mm. Dzięki tym parametrom można uzyskać jasne i dobrze doświetlone zdjęcia o ciepłych barwach i wyraźnym odwzorowaniu szczegółów.

Huawei P10

Huawei to coraz poważniejszy gracz na rynku smartfonów, który oferuje modele o coraz szerszych możliwościach fotograficznych. Najnowszy model Huawei został wyposażony w podwójny aparat 12 Mpx i 20 Mpx, do których optyka został przygotowana we współpracy ze słynna marką Leica. Jeden z nich jest kolorowy, a drugi czarno-biały. W stosunku do poprzedniego modelu chiński koncern dodatkowo ulepszył aparat o optyczną stabilizację obrazu oraz szybszy autofokus. Dzięki temu smartfon umożliwia robienie dobrej jakości zdjęć nawet w ruchu.

 

LG G6

Najnowszy model południowokoreańskiego producenta również jest wyposażony w podwójny aparat. Urządzenie posiada dwa sensory 13 Mpx - zwykły o jasności f/1.8 oraz szerokokątny f/2.4. W rezultacie za pomocą urządzenia z powodzeniem możesz wykonać dobre zdjęcia portretowe czy produktowe, a także sfotografować szerszy plan. Uzupełnieniem możliwości LG G6 jest także szerokokątny aparat na przednim panelu o jasności f/2.2, który pozwala na wykonanie dobrej jakości selfie.

Na jakie smartfony warto jeszcze zwrócić uwagę? Wysokimi paramentami fotograficznymi mogą się poszczycić m.in. Honor 8, Xiaomi Mi5 oraz Sony Xperia XA Ultra.