MójDroid.pl

Smartfon z dobrym aparatem – trafiony prezent pod choinkę

2018-12-13
|
Roger s

Wystrój i asortyment sklepów już przypomina nam o zbliżających się świętach. W poszukiwaniu udanych prezentów warto udać się do sklepu ze sprzętem AGD i RTV, bo właśnie tu znajdziemy wiele naprawdę przydatnych upominków. A jednym z nich może być wielofunkcyjny smartfon, który przypadnie do gustu osobom w różnym wieku.


 

Jaki smartfon na prezent?

Smartfony już dawno stały się sprzętami towarzyszącymi nam na każdym kroku. Zastępując tradycyjne telefony komórkowe, oferują jednak znacznie więcej od nich – służą nie tylko komunikacji, ale i pracy czy zabawie. Dostępne na rynku telefony różnią się tak bardzo, że osobom niewtajemniczonym w kwestie technologiczne trudno podjąć decyzję zakupową. Na co warto więc zwrócić uwagę, wybierając smartfon dla bliskiej osoby?

System operacyjny Android lub iOS, zaawansowany technologicznie procesor, wytrzymała bateria, dużo pamięci operacyjnej, a do tego wyświetlacz z wysoką rozdzielczością to czynniki w dużej mierze decydujące o jakości smartfona. Pamiętajmy także, że dobry smartfon powinien być wyposażony w aparat umożliwiający robienie dobrych zdjęć w różnych warunkach. Obecnie aparat w telefonie to standard, a z jego możliwości korzystamy bardzo często – dlatego warto wybrać sprzęt, w którym aparat ma jak najlepsze parametry.

Aparat w smartfonie – czym powinien się wyróżniać

Przede wszystkim wiele smartfonów posiada już nie jeden, lecz dwa aparaty i taki też model warto wybrać na prezent. Jeden z aparatów znajduje się z tyłu, a drugi z przodu – to idealne rozwiązanie w przepadku selfie i zdjęć grupowych.

W ocenie jakości aparatu w smartfonie pomogą także parametry takie jak jasność obiektywu, wielkość matrycy, autofocus oraz stabilizacja obrazu, przy czym to pierwszy z wymienionych odgrywa jedną z najważniejszych ról. Im większą jaskość ma obiektyw, tym lepsze zdjęcia zrobimy w gorszych warunkach oświetleniowych. Jeśli natomiast szukamy telefon z aparatem dla bardziej zaawansowanego użytkownika, dobrym wyborem będzie model, w którym istnieje możliwość ręcznego ustawiania parametrów zdjęć, np. balansu bieli czy czasu naświetlania.

Smartfon do zdjęć – dlaczego to dobry pomysł na prezent?

Towarzyszący nam na każdym kroku smartfon jest urządzeniem wielofunkcyjnym, a dzięki dobremu aparatowi z powodzeniem zastępuje kompaktowy aparat fotograficzny. Umożliwia uchwycenie ulotnych chwil w każdym momencie i miejscu bez potrzeby noszenia przy sobie dodatkowego sprzętu. Jest więc w pełni praktycznym prezentem, który poza aparatem oferuje również wiele nieterujących funkcji.

Smartfon fotograficzny doskonale sprawdzi się na co dzień, ale także na wakacjach, umożliwiając nie tylko robienie zdjęć, ale także nakręcanie filmików w jakości Full HD lub nawet 4K. Oczywiście nie zastąpi profesjonalnej lustrzanki zawodowemu fotografowi, ale z powodzeniem spełni codzienne potrzeby przeciętnych użytkowników, dla których fotografowanie jest formą rozrywki lub sposobem na uwiecznienie ważnych wydarzeń, ciekawych osób czy pięknych okoliczności przyrody.

Dobry telefon z aparatem znajdziemy w różnych przedziałach cenowych, więc z pewnością wybierzemy model, który mieści się w naszym budżecie, a jednocześnie spodoba się obdarowanemu.