MójDroid.pl

Smartfony HTC – hit czy kit?

2017-12-05
|
Roger s

Tajwańska marka HTC, której nazwa jest skrótem od High Tech Computer, słynie ze sprzętów najwyższej klasy. Nie przeszkadza w tym fakt, że powstała zaledwie 20 lat, bo w 1997 roku. Początkowo zyskała uznanie jako producent palmtopów i telefonów komórkowych, by z czasem stać się dostawcą funkcjonalnych, nowoczesnych smartfonów. Jak przebiegała historia HTC i czy smartfony tej firmy do dziś stanowią konkurencję dla innych flagowców?
 

Krótka historia HTC

HTC w swojej historii przeszło drogę, w trakcie której sprzęty firmy ewoluowały z komputerów kieszonkowych na nowoczesne, topowe smartfony. Na początku działalności firma tworzyła sprzęty na zamówienie innych firm, m.in. sieci komórkowych, ale już 1998 roku zaprojektowała pierwsze urządzenie mobilne wyposażone w ekran dotykowy. Jednak naprawdę głośno stało się o niej w momencie, gdy na rynku pojawił się HTC Dream – pierwszy na świecie smartfon z systemem Android. Co ciekawe, produkt ten nie zrobił furory – zwrócił jednak uwagę innych producentów na Androida, sprawiając, że z czasem system ten zaczął być wykorzystywany w coraz to nowszych modelach.

HTC Magic, Hero i Desire

W roku 2009 i 2010 HTC zaprezentowało swoje nowe produkty. Najpierw był to HTC Magic, który okazał się sporym sukcesem, a od modelu Dream różnił się brakiem fizycznej klawiatury. Później przyszedł czas na HTC Hero, gdzie po raz pierwszy firma wykorzystała autorski interfejs HTC Sense. Następnie pojawił się HTC Desire, który zapoczątkował całą rodzinę telefonów z tej serii. Model ten został uznany za smartfona roku, a jego sprzedaż przyczyniła się do wysokich zysków, jakie w 2010 roku przypadły firmie HTC.

HTC Desire zapoczątkował również całą rodzinę telefonów z tej serii. Warto wyróżnić spośród nich dobry smartfon HTC Desire HD, który umożliwiał nagrywanie filmów w 720p. i stał się ostatnim flagowcem z tej serii. Nie było to jednak ostatnie słowo wypowiedziane przez HTC.

HTC One – kolejny hit

HTC One to kolejna znana rodzina smar fonów HTC, które cieszą się popularnością po dziś dzień. Pierwszy z nich, czyli HTC One X został uznany za doskonały sprzęt – technologicznie prezentował znacznie więcej niż poprzednie modele tego producenta. Rewolucyjny okazała się także sprzęt One M7 o świetnych parametrach i metalowej obudowie. Również ten model zyskał miano najlepszego smartfona roku, co jednak nie pomogło mu w konkurencji z Samsungiem Galaxy S4.

Seria One na tym się nie kończy. Modele One M8 i One M9 okazały się dobre, lecz pozbawione innowacji, co stało się głównym zarzutem wobec firmy HTC. Do dziś niektóre ze smartfonów HTC cieszą się powodzeniem i uznaniem wśród klientów, którzy mogą testować także inne wypuszczane na rynek produkty, jak np. HTC VIVE. Nie da się też zaprzeczyć, że obecnie przyszłość firmy HTC nie prezentuje się tak obiecująco, jak dawniej. Warto jednak pamiętać, że jej sprzęty zdobyły na przestrzeni lat liczne narody i wyróżnienia, które świadczą o ich doskonałej jakości i uznaniu branży – szczególnie wiele przypadło ich w udziale modelom z serii Desire oraz One.