MójDroid.pl

Tanie sposoby na ulepszenie swojego smartfona

2019-01-04
|
Roger s

Gdy kupiony telefon okazuje się być zbyt wolny lub mało wytrzymały, nie trzeba wymieniać go na nowszy model. Za pomocą tanich gadżetów, takich jak karta pamięci czy dodatkowy obiektyw, można znacznie poprawić jego parametry.

Częstym zarzutem wobec telefonów jest ten o zbyt słabą jakość zdjęć. Osoby, które liczyły na to, że telefon zastąpi im aparat, mogą być tym rozczarowane. Na szczęście istnieją tanie gadżety, które mogą poprawić wygląd fotografii. Do niektórych modeli telefonów można kupić za niewielkie pieniądze dodatkowy obiektyw. Nie jest duży i można go trzymać w kieszeni, a po zamocowaniu zrobić nie mal profesjonalne zdjęcie z efektem makro czy rybie oko. To o wiele tańsze rozwiązanie niż kupno nowego telefonu z lepszym aparatem. Wybór obiektywów zewnętrznych jest całkiem duży, a ceny wahają się od kilku do kilkuset złotych.

Gdy bateria w telefonie jest za słaba

Tańsze telefony często mają problem z szybkim rozładowywaniem się baterii. Na to trudno coś poradzić, bo nie chodzi przecież o to, by powstrzymywać się od korzystania z odtwarzacza mp3 czy mapy w telefonie, gdy ich potrzebujemy. Aby jednak przetrwać cały dzień na mieście pomimo stale rozładowującej się baterii, warto mieć powerbank. To urządzenie pozwala naładować telefon bez konieczności podłączania się do prądu, co wygodne na wycieczce czy podczas codziennego przemieszczania się po mieście.

Ważnym elementem telefonu jest karta pamięci. Do tego stopnia, że często ceny tego samego modelu telefonu w zależności od pojemności dysku różnią się nawet o kilkaset złotych. Zamiast kupować bogatszą wersję aparatu na starcie, można jednak dokupić później osobno dobrą kartę pamięci, co zwykle jest tańsze. Dzięki temu sprzęt zyska miejsce na aplikacje. Może też przyspieszyć swoje działanie, które wcześniej było spowalniane przez brak wolnej przestrzeni na dysku.

Szybszy telefon dzięki karcie pamięci

Warto wybrać kartę pamięci dobrej jakości, by nie sprawiała problemów. Tańsze karty anonimowych producentów mogą ulegać awariom, a to będzie oznaczało utratę cennych danych. Do telefonu warto wybierać dobrą kartę o dużej prędkości odczytu. Dzięki temu programy mogą się nieco szybciej uruchamiać, a zapisanie zdjęcia nie powinno trwać długo. Dodatkowa karta pamięci, a co za tym idzie większa pojemność dysku w smartfonie może też dawać oszczędność czasu, który wcześniej był potrzebny na ciągłe czyszczenie dysku i kasowanie aplikacji w celu usprawnienia jego pracy.

Za pomocą tanich dodatków da się też oczywiście wpływać na wygląd telefonu. Smartfon w brzydkim kolorze można trzymać w obudowie, która będzie wyglądała, jak jego druga skóra. Jeśli aparat jest podatny na uszkodzenia, warto wzmocnić szybę specjalnym szkłem. Taką usługę oferuje wiele salonów napraw. Można wtedy zainwestować we wzmacnianą obudowę, która ochroni delikatny sprzęt.