MójDroid.pl

Tylna obudowa na telefon – plusy i minusy

2014-09-08
|
Artykuł sponsorowany

Chcesz, żeby twój nowy smartfon wyglądał efektownie i wyróżniał cię w tłumie, a przy tym był dobrze zabezpieczony? Wybierz tylną obudowę dopasowaną do twojego modelu. To szybki i łatwy sposób na odmianę smartfona, ale ma też swoje wady.
 

Tylne obudowy na telefon dostępne są w pełnej gamie wariantów wzorniczych, na praktycznie każdy model telefonu. Są niedrogie – można często kupić je już za kilka złotych. To powoduje, że cieszą się tak dużym powodzeniem i wybiera je większość użytkowników. Kiedy obudowa sprawdzi się najlepiej i jak wybrać taką, która będzie najlepsza?

 

Czy chronią optymalnie?

Obudowy na telefon wybieramy głównie po to, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniami – zarysowaniami, skutkami upadków z wysokości i dodatkowo zabrudzeniami. Obudowa tylna przede wszystkim chroni przed rysami i zabrudzeniami, nie będzie niestety w stanie ochronić urządzenia przed upadkiem z wysokości, chociaż może zamortyzować te z niskiego stolika, gdy obejmuje boki urządzenia. Najlepiej obudowę sparować z folią na ekrany, aby ochronić go przed zarysowaniami. Zapobiegliwi mogą dodatkowo wybrać wsuwkę na telefon, na przykład ze skóry naturalnej czy filcu, która dodatkowo zabezpieczy urządzenie. Jeżeli szuka się najwyższej ochrony, trzeba będzie zainwestować w innego rodzaju etui, na przykład gumowe.

 

Montaż obudowy

Najważniejsze przy zakupie tylnej obudowy jest dopasowanie jej indywidualnie do modelu telefonu. Obudowy są produkowane dokładnie dla konkretnych modeli, ponieważ muszą pasować do ich wymiarów oraz gniazd, aparatu fotograficznego. Tak dopasowaną obudowę można łatwo założyć na telefon, a także szybko zdjąć, gdy zajdzie taka potrzeba, żeby na przykład zamienić ją na inną.

 

Wzór w twoim stylu

W sklepach internetowych wybór wzorów obudów jest najszerszy – to tysiące różnych propozycji zarówno dla miłośników słodkich zwierzaków, jak i szybkich samochodów, abstrakcyjnych grafik, jak i etnicznego piękna. Obudowa można wyrazić twój styl, więc warto dopasować ją do swojego gustu – znalezienie idealnego wzoru może być czasochłonne, ale warto, by uzyskać najlepszy efekt.

 

Można też zlecić wykonanie nadruku na obudowie – taką ofertę ma między innymi firma Photo Cover, która zajmuje się produkcją obudów na zamówienie. Aby uzyskać obudowę z dowolnym zdjęciem i tekstem, wystarczy tylko na stronie http://photocover.pl/ wybrać model swojego telefonu, a następnie w prostym obsłudze internetowym programie załadować zdjęcie, dodać tekst czy skorzystać z gotowych propozycji.

 

Nowa tylna obudowa na telefon to zatem dobry zakup – jest niedroga, można znaleźć taką dopasowaną indywidualnie do swojego stylu, a w razie potrzeby zmienić na inną. Obudowy można też kupić na zamówienie ze swoimi zdjęciami. Chociaż nie zapewniają optymalnej ochrony przed upadkami, to jednak są w stanie ochronić urządzenie przed rysami. Ci, którzy noszą telefon w kieszeni lub torebce bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia, powinni pomyśleć też o folii na telefon oraz wsuwce. W większości przypadków tylna obudowa sprawdzi się jednak doskonale!