MójDroid.pl

3 aplikacje na telefon dla biegacza, które warto znać

2017-03-31
|
Roger s
|


Bieganie wciąga! Wiedzą to ci, którzy codziennie pokonują swoje trasy biegowe, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Jak ułatwić sobie pierwsze biegi, a także motywować się wynikami? Warto pobrać aplikację na telefon, która będzie monitorowała Twoje działania! Jaką aplikację wybrać?
 

Po co aplikacja do biegania?

Mało który biegacz wyobraża sobie bieg bez muzyki. Ta wyznacza rytm, a bardziej energetyczne ‘kawałki’ potrafią wyzwolić z nas resztki energii. Dlatego oprócz kluczy w trasę zabieramy swój telefon – http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,przekatna-wyswietlacza-cale-!4-6-4-9.bhtml. Jest źródłem muzyki, ale z zainstalowaną aplikacją do biegania można jeszcze więcej. Aplikacje treningowe monitorują aktywność – wskazują na długość trasy, zaznaczają ją na mapie i wskazują najważniejsze parametry biegu – tempo, maksymalną i minimalną prędkość. Po zakończonym biegu wszystkie niezbędne informacje widzisz w podsumowaniu. Niektóre produkty mogą być jak osobisty trener. Które z nich są najlepsze?

Endomondo Sports Tracker

Masz endo? - to zapytanie często można usłyszeć z ust biegaczy. Nie jest to dziwne, ponieważ Endomondo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do biegania i nie tylko – można jej używać także do pomiarów innych aktywności – jazdy na rowerze, nordic walking czy trening siłowy. Co przemawia za aplikacją? Przede wszystkim łatwość obsługi i czytelny interfejs w języku polskim, dzięki któremu nie zgubimy się w gąszczu prezentowanych parametrów. Dzięki zalogowaniu na konto użytkownika mamy dostęp do swojej całej historii – ilość przebiegniętych kilometrów jest prezentowana w zestawieniu miesięcznym, co pozwala kontrolować aktywność i ustalać plany treningowe.

Aplikacja jest połączona z systemem GPS, dlatego można prześledzić swoją trasę na mapie – dostępne są także trasy innych użytkowników. Z Endomondo można widzieć także postępy swoich znajomych – wystarczy, że ich dodamy za pośrednictwem portalu społecznościowego. Ponadto po połączeniu Endomondo z aplikacją muzyczną np. Spotify – muzyka będzie dopasowana do tempa Twojego biegu. W wersji premium można ustalić sobie indywidualny plan treningowy z naciskiem na zwiększenie szybkości lub długości trasy. Aplikacja jest przystosowana do systemów Android, jak i iOS.

Adidas Train & Run

Czym wyróżnia się aplikacja flagowego producenta sprzętu sportowego? Oprócz mierzonych parametrów biegu mamy możliwość wybrania tygodniowych celów treningowych i skorzystania z profesjonalnych planów treningowych.

RunKeeper

Aplikacja działa podobnie jak Endomondo. Interfejs jest czytelny, jednak brak obsługi w języku polskim mogą być dla niektórych problemem. W menu głównym można wybrać rodzaj aktywności i swoją trasę. Podobnie jak w przypadku Endomondo, RunKeeper opcję tworzenia planów treningowych zarezerwował tylko dla subskrybentów. W trakcie biegu można sprawdzać różne parametry – tempo, dystans czy liczbę spalonych kalorii. Wynikiem można pochwalić się w mediach społecznościowych.