Po co aplikacja do biegania?
Mało który biegacz wyobraża sobie bieg bez muzyki. Ta wyznacza rytm, a bardziej energetyczne ‘kawałki’ potrafią wyzwolić z nas resztki energii. Dlatego oprócz kluczy w trasę zabieramy swój telefon – http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,przekatna-wyswietlacza-cale-!4-6-4-9.bhtml. Jest źródłem muzyki, ale z zainstalowaną aplikacją do biegania można jeszcze więcej. Aplikacje treningowe monitorują aktywność – wskazują na długość trasy, zaznaczają ją na mapie i wskazują najważniejsze parametry biegu – tempo, maksymalną i minimalną prędkość. Po zakończonym biegu wszystkie niezbędne informacje widzisz w podsumowaniu. Niektóre produkty mogą być jak osobisty trener. Które z nich są najlepsze?
Endomondo Sports Tracker
Masz endo? - to zapytanie często można usłyszeć z ust biegaczy. Nie jest to dziwne, ponieważ Endomondo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do biegania i nie tylko – można jej używać także do pomiarów innych aktywności – jazdy na rowerze, nordic walking czy trening siłowy. Co przemawia za aplikacją? Przede wszystkim łatwość obsługi i czytelny interfejs w języku polskim, dzięki któremu nie zgubimy się w gąszczu prezentowanych parametrów. Dzięki zalogowaniu na konto użytkownika mamy dostęp do swojej całej historii – ilość przebiegniętych kilometrów jest prezentowana w zestawieniu miesięcznym, co pozwala kontrolować aktywność i ustalać plany treningowe.
Aplikacja jest połączona z systemem GPS, dlatego można prześledzić swoją trasę na mapie – dostępne są także trasy innych użytkowników. Z Endomondo można widzieć także postępy swoich znajomych – wystarczy, że ich dodamy za pośrednictwem portalu społecznościowego. Ponadto po połączeniu Endomondo z aplikacją muzyczną np. Spotify – muzyka będzie dopasowana do tempa Twojego biegu. W wersji premium można ustalić sobie indywidualny plan treningowy z naciskiem na zwiększenie szybkości lub długości trasy. Aplikacja jest przystosowana do systemów Android, jak i iOS.
Adidas Train & Run
Czym wyróżnia się aplikacja flagowego producenta sprzętu sportowego? Oprócz mierzonych parametrów biegu mamy możliwość wybrania tygodniowych celów treningowych i skorzystania z profesjonalnych planów treningowych.
RunKeeper
Aplikacja działa podobnie jak Endomondo. Interfejs jest czytelny, jednak brak obsługi w języku polskim mogą być dla niektórych problemem. W menu głównym można wybrać rodzaj aktywności i swoją trasę. Podobnie jak w przypadku Endomondo, RunKeeper opcję tworzenia planów treningowych zarezerwował tylko dla subskrybentów. W trakcie biegu można sprawdzać różne parametry – tempo, dystans czy liczbę spalonych kalorii. Wynikiem można pochwalić się w mediach społecznościowych.